Андрій Миселюк

Політолог, директор експертно-аналітичного центру ДІАЛОГ

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Як західні ракети сплутали карти Росії та Яка роль китайців у пошкодженні кабелів зв’язку на Балтиці

1 0390
Як західні ракети сплутали карти Росії та Яка роль китайців у пошкодженні кабелів зв’язку на Балтиці

Про ці теми  - у новому випуску #Хронік Третьої світової.

Дозвіл США та Великої Британії бити їхніми ракетами вглиб російської території зробили явними декілька дуже важливих речей. По-перше, росіяни не мають можливості убезпечити свої важливі військові об’єкти від атак цих ракет. По-друге, крім чергового ядерного блефу-шантажу Росія нічого не протиставила у відповідь.

За великим рахунком перший з початку повномасштабної війни пуск по Україні міжконтинентальної балістичної ракети (яка здатна нести ядерний заряд) на цьому тижні по Дніпру теж є невід’ємною складовою цього ядерного шантажу.

І до цього шантажу західні партнери України були готові заздалегідь. Щонайменше із середини вересня, коли на зустрічі у Києві президента Володимира Зеленського, державного секретаря США Ентоні Блінкена і міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Леммі була досягнута принципова домовленість про можливість надання згоди від цих двох країн Україні на удари західною зброєю вглиб Росії.

Але завершального кроку – затвердження цієї принципової домовленості на зустрічі американського президента Джо Байдена і прем’єра Великої Британії Кіра Стармера за пару днів після наради Зеленського, Блінкена та Леммі – не відбулось. Головним чином, внаслідок потенційних негативних наслідків цього кроку для передвиборчої кампанії Камали Гарріс.

Вибори у США пройшли. І цю технічну відмашку Сполучені Штати і Велика Британія надали після них дуже швидко. Адже все було погоджено ще у середині вересня. А з того часу Росія ще й збільшила напругу залученням багатотисячного контингенту солдат з КНДР до бойових дій проти нашої країни.

Також важливо, що повідомлення про дозвіл бити по прикордонним областям Росії з’явились відразу після того, як стало відомо про поставки Північною Кореєю росіянам далекобійних САУ «Коксан».

Отже, можна вже визначити, до чого призвели дозволи США та Великої Британії на застосування Україною їхніх ракет для ударів вглиб російської території.

Друга важлива тема, про яку треба сказати – пошкодження кабелів зв’язку у Балтійському морі. І про те, що як й у випадку з пошкодженням такого кабелю восени минулого року зараз теж розслідується можлива причетність до цього Китаю – адже китайське судно Yi Peng 3 підозріло пропливало поблизу двох пошкоджених кабелів зв’язку у Балтійському морі приблизно в той час, коли були виявлені несправності.

Про ці теми детальніше - у відео чергового випуску каналу

 #Хроніки Третьої світової